Home 

Participants

 Diary

 The Course

Breeding Chart 

 Overall Results 

Race Reports

Race Results:    S1    S2    S3    S4    S5    S6    S7    S8

S6 Antigonish (370 km) August 15th

 #  Band  Participant S6
1 CU 5543 Smith, Carlyle 7:56:54
2 CU 10551 Erwin, Joe 7:56:57
3 CURH 0910 Skrobot, Andrew 7:57:39
4 SL 896 Sahota, Hardeep 7:59:21
5 CU 10563 Erwin, Joe 8:13:38
6 WPG 5090 Murray, Cal 8:23:07
7 CU 10548 Erwin, Joe 8:23:08
8 CURH 0911 Skrobot, Andrew 8:23:10
9 TCU 23408 Broere, Rick 8:26:02
10 CURG 1030 Gavel, Ken 8:33:31
11 Regina 761 Gilewicz & Greer 8:35:45
12 MP 2929 Spring, T & A 8:44:57
13 Regina 760 Gilewicz & Greer 9:24:50
14 CU 10558 Erwin, Joe 9:25:04
15 CURH 1099 Skrobot, Andrew 9:25:24
16 CURG 1040 Gavel, Ken 9:25:34
17 CU 6997 Bjornson, Bjorn 9:25:38
18 CURH 1100 Skrobot, Andrew 9:26:00
19 WPCU 4616 Murray, Cal 9:39:51
20 CU 0258 Archibald, Dan 9:45:55
21 TBAY 249 Crane, Alex 9:48:38
22 CURG 1072 Gavel, Ken 9:48:43
23 CU 18961 Plews, Gordon 9:48:55
24 ORI 223 Van der Jagt, Mike 9:48:58
25 CU 5558 Smith, Carlyle 9:49:07
26 ORI 220 Van der Jagt, Mike 9:49:34
27 TC 432 Broere, Rick 9:55:29
28 MP 2931 Spring, T & A 9:55:32
29 WPG 5082 Murray, Cal 10:00:35
30 CURH 0912 Skrobot, Andrew 11:47:11
31 STAN 93 Gawel, Stan 11:47:16
32 CU 6994 Bjornson, Bjorn 15:19:40
33 ORI 219 Van der Jagt, Mike 15:49:19
34 SL 901 Sahota, Hardeep 15:49:21
35 SL 899 Sahota, Hardeep 15:51:26
36 LAV 80624 Chouinard & Riccardi 16:04:45
37 CU 18959 Plews, Gordon 16:24:01
38 CU 18931 Plews, Gordon 16:49:19
39 Regina 788 Gilewicz & Greer 17:13:45
40 CUT 13906 Toth, Laslo  17:38:44
41 CU 6989 Bjornson, Bjorn 18:00:04
42 MP 2927 Spring, T & A 18:22:13
43 CU 5564 Smith, Carlyle 18:31:27
44 TBAY 252 Crane, Alex 18:33:11
45 HC 456 Radoman, Voyo  19:35:41
46 WPG 5085 Murray, Cal 19:54:59
47 LACU 17088 Chouinard & Riccardi 19:55:57
48 CU 5562 Smith, Carlyle 21:11:21
49 ORI 225 Van der Jagt, Mike 17-Aug
50 TC 428 Broere, Rick 17-Aug
51 CU 0249 Archibald, Dan MIA
52 WPG 5089 Murray, Cal MIA
53 TCU 23410 Broere, Rick MIA
54 CURS 1085 Schoder, Richard MIA
55 CU 6992 Bjornson, Bjorn MIA
56 CU 5557 Smith, Carlyle MIA
57 CUT 259 Toth, Laslo  MIA
58 TCU 23417 Broere, Rick MIA
59 TC 427 Broere, Rick MIA
60 CURS 1073 Schoder, Richard MIA
61 CU 18933 Plews, Gordon MIA
62 CU 0240 Archibald, Dan MIA
63 CU 5563 Smith, Carlyle MIA
64 CU 11234 Putnam, S & D MIA
65 CU 0245 Archibald, Dan MIA
66 TBAY 254 Crane, Alex MIA
67 CU 10562 Erwin, Joe MIA
68 CURG 1094 Gavel, Ken MIA
69 CURH 0903 Skrobot, Andrew MIA
70 MP 2930 Spring, T & A MIA
71 HC 459 Radoman, Voyo  MIA
72 LAV 80620 Chouinard & Riccardi MIA
73 SL 890 Sahota, Hardeep MIA
74 CU 11230 Putnam, S & D MIA
75 CURG 1062 Gavel, Ken MIA
76 Regina 124 Gilewicz & Greer MIA
77 HC 439 Radoman, Voyo  MIA
78 WPG 5083 Murray, Cal MIA
79 CU 11231 Putnam, S & D MIA
80 CURS 1041 Schoder, Richard MIA
81 TBAY 257 Crane, Alex MIA
82 CU 0255 Archibald, Dan MIA
83 LACU 17086 Chouinard & Riccardi MIA
84 SL 892 Sahota, Hardeep MIA
85 ORI 222 Van der Jagt, Mike MIA
86 CURS 1063 Schoder, Richard MIA
87 SL 950 Sahota, Hardeep MIA
88 MP 2926 Spring, T & A MIA
89 CURS 1061 Schoder, Richard MIA
90 CU 11243 Putnam, S & D MIA
91 STAN 20 Gawel, Stan MIA
92 CURH 0909 Skrobot, Andrew MIA
93 CU 0265 Archibald, Dan MIA
94 CU 18957 Plews, Gordon MIA
95 CU 5561 Smith, Carlyle MIA
96 Regina 791 Gilewicz & Greer MIA
97 SL 897 Sahota, Hardeep MIA
98 CU 11237 Putnam, S & D  NS
99 LAV 80629 Chouinard & Riccardi  NS
100 MP 2925 Spring, T & A  NS
101 ORI 224 Van der Jagt, Mike  NS
102 TBAY 256 Crane, Alex  NS
103 CU 0241 Archibald, Dan  NS
104 CU 18939 Plews, Gordon  NS
105 CURG 1060 Gavel, Ken  NS
106 CURG 1084 Gavel, Ken  NS
107 CURS 1029 Schoder, Richard  NS
108 CURS 1093 Schoder, Richard  NS
109 CUT 13907 Toth, Laslo   NS
110 CUT 13909 Toth, Laslo   NS
111 HC 450 Radoman, Voyo   NS
112 HC 451 Radoman, Voyo   NS
113 HC 463 Radoman, Voyo   NS
114 ORI 226 Van der Jagt, Mike  NS
115 Regina 125 Gilewicz & Greer  NS
116 STAN 118 Gawel, Stan  NS
117 STAN 51 Gawel, Stan  NS
118 TCU 23415 Broere, Rick  NS